O NAS

Cześć!

Jestem Natalia i odkąd pamiętam marzyłam o psie. O tych łapach, które zostawiają swoją sierść dosłownie wszędzie, kombinowałam na lewo i prawo, by go zdobyć. Po niezliczonej ilości „nie” i „nie ma mowy” dopięłam swego, zostałam właścicielką psa! Mając 25 lat, po praktycznie 20 latach od pierwszego „mamo, ja chcę pieska!”. W końcu po moim domu biegały cztery, rude łapy.

W moim zespole jest także Sylwek, mój narzeczony, który dzielnie znosi moje pomysły. Jest nad wyraz cierpliwym człowiekiem, który nie zawsze ogarnia to o czym mówię, ale nic dziwnego, w końcu lubię zaczynać rozmowę gdzieś w połowie zdania.

Teraz nasze psiaki:

Luna to przygarnięty rudy kundelek. Jest równie cwana co ładna. Zostałam jej właścicielką gdy miała około 18 miesięcy.

Jaga, jest to parson russell terrier z rodowodem ZKwP FCI. Ta mała, biała pchła wprowadziła do naszego domu niewyobrażalnie dużo energii i niewyczerpalne bateryjki.

Arya to pies rasy border collie, przyjechała do nas z hiszpańskiej hodowli zrzeszonej w FCI. Ta filigranowa sunia uczy nas delikatności, a także cierpliwości.

Nie uważam siebie za eksperta od psów, ale sumiennie do tego dążę. Szkolę się, czytam, słucham, oglądam, pytam i dyskutuję, a co najważniejsze dużo czasu spędzam na pracy z moimi psami, bo uważam, że teoria powinna spotykać się z praktyką. Nie ma nic bardziej fascynującego niż możliwość odpowiedzenia na pytanie “czy to naprawdę działa?”.

Sprawdzając kolejne rozwiązania dodaję także “czy sprawdzi się to przy szczeniakach lub seniorach?” to dodatkowe pytanie sprawia, że dokładniej przyglądam się temu, co akurat sprawdzam, chcę szczerze móc polecić albo odradzić zakup towaru, usługi lub rozwiązania. Zawsze chętnie porozmawiam i wspólnie zastanowimy się, czy u Ciebie też to się sprawdzi, bo nie ma nic gorszego od pieniędzy wyrzuconych w błoto, a wierz mi na słowo: coś o tym wiem, więc chcę pomóc Ci tego uniknąć!

Spotkać nas można na różnych wydarzeniach, dogtrekkingach, targach, wystawach i różnego rodzaju spacerach.

Jakby nie było, nie tylko psami człowiek żyje. Kocham się uczyć, poważnie! Nowa wiedza na tematy, które mnie interesują to skarb. Czytam, niegdyś młodzieżówki, obecnie bardziej reportaże. Filmy i seriale? Oczywiście! Sylwek nauczył mnie oglądać bardziej, zwracam teraz uwagę na różne aspekty, nie tylko na ładny obrazek, i tutaj zdradzę, że nie znoszę horrorów!

Po więcej o każdej z dziewczyn zapraszam na ich podstrony: Luna – Jaga – Arya.

Dla zainteresowanych: dokładny spis szkoleń i kursów.

Zapraszam do zapoznania się z innymi artykułami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IMG_9438
Cześć! Ja jestem Natalia, a to nasz mały psi świat! Dużo więcej o nas przeczytasz w odpowiednich zakładkach, tutaj tak krótko:
Natalia: serce naszej rodziny.
Sylwester: rozum naszej rodziny.
Luna: kundelek, spełnienie mojego największego marzenia!
Arya: border collie, wymarzona od tak dawna!
Jaga: parson russell terrier, bo przecież nigdy nie będę miała terriera!